دانستنی های طلاوجواهر

بررسی جامع زیورآلات چشم نظر بر اثرات چشم زخم

زیورآلات چشم نظر

ریشه چشم نظر از گذشته تا به امروز

چشم نظر، به عنوان یک باور از گذشته همواره بوده است. اگر به گذشته های دور برگردیم آثاری هست که نشان از ریشه این اعتقاد در فرهنگ های روم و یونان باستان است. برخی از زیورآلات چشم نظر یافت شده و یا نشانه های دیگری که حاکی از اعتقاد فرهنگ ها و ادیان کهن بر چشم زخم بود. چشم نظر نه تنها در جوامع اسلامی بلکه در سایر ادیان و جوامع بودایی، یهودی، هندو و سایر جوامع دیگر در همه جای دنیا از گذشته تا به امروز وجود داشته است.

ریشه چشم نظر از گذشته تا به امروز

آیا شما به چشم زخم (چشم شور و طلسم) اعتقاد دارید؟

در زمان امروز اعتقادات بر چشم نظر همچنان مانند گذشته وجود دارد و حتی در بین جوامع مدرن نیز راه پیدا کرده و در کل دنیا گسترش یافته است.

مردمانی که چشم نظر را باور دارند همواره سعی بر این دارند تا خود و خانواده خودشان را در برابر چشم نظر محافظت کنند و برای این کار راهکارهای مختلفی است که هر کسی بسته به فرهنگ و اعتقادات خود از روش مخصوص خود برای محافظت در برابر نیت های بد استفاده می کند.

کسی که در چشمش نیت بد نهفته باشد و به کسی با نیت بدخواهی نظر کند باعث آسیب به وی می شود. حتی ممکن است در موارد نادری باعث مرگ وی نیز شود. از گذشته همواره انسان های بی گناهی بوده اند که زندگی شان بخاطر یک طلسم یا چشم شور افرادی ک نیت بدی داشته اند، زیر و رو شده است.

یک حقیقتی که در مورد چشم شور یا همان چشم زخم وجود دارد اینست که قدرت چشم زخم یک نیرو و انرژی غیرارادی و نهفته در روح طرف است و ممکن است ما چشم زخم را از طرف فرد بسیار نزدیک خود دریافت کنیم در حالی که طرف ممکن است آن شخص دوست و فامیل ما باشد.

چشم زخم (چشم شور و طلسم)

حال ممکن است با خود بگویید که چاره کار چیست و چگونه می توانیم از نگاه های بدخواه که قدرت ماورایی و زیادی دارند در امان باشیم؟

کودکان و زنان باردار بخاطر معصومیتی که دارند بیشتر در معرض تاثیرات چشم زخم هستند. در بین جوامع و فرهنگ های مختلف روش های متفاوتی برای دور کردن چشم زخم استفاده می شود. مثلا می توان با وسیله ای به اسم چشم نظر از اثرات چشم های بد جلوگیری کرد و یا برخی افراد نیز از حرزها، دعاها و یا آیه هایی برای جلوگیری از این اثرات چشم نظر استفاده می کنند. در جوامعی مانند هند مراسمی برای دفع چشم زخم می گیرند و یا مانند بسیاری از ما با دست بر چوب می زنند.

امروزه در بین جوامع مختلف استفاده از زیورآلات چشم نظر در قالب دستبند، آویز ساعت، مدال و یا انگشتر بسیار رایج شده است و خیلی از افراد از زیور آلات چشم نظر بخاطر زیبایی آن استفاده می کنند و ممکن است اصلا با فلسفه چشم زخم مو چشم نظر اصلا آشنا نباشد. برای آن ها زیورآلات چشم نظر جنبه زینتی و مد دارد، نه جنبه محافظتی.

محافظت از چشم زخم با پوشیدن جواهرات چشم نظر

آیا زیورآلات چشم نظر، از شما محافظت می کنند؟

چشم نظر نیز مانند سایر درمان های دیگر وقتی برای شخص اثر دارد و از او محافظت می کند که شخص به قدرت محافظتی چشم نظر ایمان و باور قلبی داشته باشد و بر تاثیر مثبت آن اعتقاد داشته باشد در اینصورت مطمعنا چشم نظر شخص را در برابر نیت های بد محافظت می کند؛ زیرا که اعتقادات افراد بر سلامت جسمی و روانی، تأثیر فراوان دارند.

اگر چه شما هم به انرژی ها و قدرت های ماورایی اعتقاد دارید به شما توصیه می کنیم برای محافظت خود در برابر انرژی های منفی و نگاه های بدخواهانه حتما از زیورآلات چشم نظر استفاده کنید. انواع مختلف از وسیله های چشم نظر وجود دارد از برچسب گرفته تا درب آویز و تابلو و سنجاق تا زیورآلات چشم نظر. این نماد و سمبل زیبای چشم نظر امروزه در قالب زیورآلات بسیار رایج شده است و از آن در ساخت زیورآلاتی مثل گردنبند و آویز، گوشواره، انگشتر و دستبند طلا و غیرطلا استفده می‌شود.

جواهرات چشم نظر و محافظت از شما

چه قشر از افراد بهتر است از زیورآلات چشم نظر استفاده  کنند؟

طبق تعریفی که از چشم زخم می‌دانیم این است که وقتی شخصی با رنج و سختی های زیاد به یک موفقیت بزرگ می رسد ممکن است مورد حسادت شخصی قرار گیرد و انرژی منفی زیادی در رابطه با شخصی که موفق شده در اطرف او ایجاد کند. و یا از قضای روزگار آن شخص دارای شوری چشم باشد و باعث بوجود آمدن اتفاقات بدی برای وی شود.

از کودک تازه متولد شده تا جوانان و … همه در معرض آسیب هستند و می توانند از زیورآلات چشم نظر استفاده کنند؛ اما توصیه بیشتر برای نوزادان و زنان باردار و همچنین افرادی است که آسیب پذیرترند.

زیورآلات چشم نظر و اقشار مختلف جامعه

حال شما جزو کدام گروه هستید؟ آیا چشم زخم را در فرهنگ اعتقادی خود پذیرفته اید؟

در سراسر جهان، برخی از افراد سمبل چشم نظر در زیور آلات و اکسسوری ها را صرفا به خاطر شکل ظاهری آن استفاده می کنند و آن را دوست دارند و برخی دیگر بخاطر جنبه محافظتی و دوری از چشم زخم از آن‌ها استفاده می‌کنند. هندوها و مسلمانان، بیش از سایر جوامع به اثرات محافظتی چشم زخم اعتقاد دارند، و معتقد هستند که زیورآلات چشم نظر، در برابر نیت ها و انرژی های منفی، از آن‌ها محافظت می‌کنند.

حال شما جزو افرادی هستید که از جواهرات و زیورآلات چشم نظر را برای محافظت از خود استفاده می کنید یا آن ها را صرفا به خاطر مد روز خریداری می کنید؟

پوشیدن جواهرات و زیورآلات چشم نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *