راهنمای خرید زیورآلات

راهنمای کامل تعیین سایز انگشتر طلا

راهنمای تعیین سایز انگشتر طلا

از بین تمام جواهراتی که خانم ها می پوشند، قطعه ای که بیشتر به اندازه گیری بستگی دارد انگشتر است. وقتی صحبت از حلقه های نامزدی و حلقه های ازدواج و یا بطور کلی خرید انگشتر می شود، چیزی که به ذهنمان می رسد، اندازه و سایز انگشتر طلا است.

تلاش برای یافتن اندازه مناسب می تواند گیج کننده باشد، به خصوص زمانی که در حال خرید انگشتر آنلاین هستید. مانند بسیاری از چیزهای دیگر، انگشترها نیز دارای اندازه هایی هستند. زمانی که اندازه انگشتی که قرار است برای آن انگشتر بخرید را اندازه‌گیری کردید، می‌توانید بهترین انگشتر با اندازه و تناسب را پیدا کنید!

اندازه های استاندارد حلقه بر حسب میلی متر بر اساس دور داخلی حلقه است. مانند اندازه لباس، انگشترها نیز در مقیاس استاندارد اندازه گیری می شوند. مثلا سایز 4 یک نفر در همه ی جواهرسازی ها یکسان است. یک نکته ای که وجود دارد در مورد برند انگشترها است. ممکن است سایز 4 در برندهای متفاوت کمی فرق داشته باشد. همانطور که در سایز لباس هم دیده ایم که از برندی به برندی دیگر سایزها همیشه یکسان نیست.

نمی دانید چگونه سایز حلقه خود را پیدا کنید؟ شما به راحتی می توانید اندازه حلقه خود را در خانه اندازه گیری کنید، ممکن است بگویید، چگونه! برای کمک به شما در یافتن اندازه حلقه خود، کارشناسان جواهرات ما مقاله راهنمای کامل تعیین اندازه حلقه شامل نمودار اندازه حلقه و نکاتی برای اندازه گیری در خانه را گردآوری کرده اند. به دست آوردن اندازه درست مهم است، شما می توانید به محض رسیدن انگشتر خود، آن را در انگشت خود کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

چگونه انگشت خود را اندازه بگیریم؟

چگونه اندازه انگشتر خود را تعیین کنم؟

قبل از شروع مطمئن شوید که برای کدام انگشت می خواهید انگشتر بخرید. انگشتی که دوست دارید انگشتر جدیدتان روی آن بنشیند را اندازه بگیرید. در اندازه گیری باید دقیق باشید تا حلقه شما راحت روی انگشت بنشیند. نه آنقدر محکم باشد که به سختی به انگشت برود، و نه آنقدر شل باشد که روی بند انگشت شما بلغزد.

برای حلقه‌هایی که دارای سنگ بزرگ‌تری هستند: ترجیحاً اندازه‌ای سفارش دهید که، کمی کوچک‌تر باشد، زیرا در غیر اینصورت ممکن است حلقه در اطراف انگشت شما حرکت کند و به طرفین بچرخد.

برای حلقه‌هایی که بند پهن تری دارند: ترجیحاً بجای یک انگشتر کمی کوچکتر، ایندفعه کمی بزرگتر سفارش دهید! زیرا هرچه بند حلقه پهن تر باشد، در اطراف انگشت شما باعث می شود، احساس سفت و تنگ بودن کنید.

برای اطمینان از اندازه، سعی کنید سه چهار بار در شرایط مختلف اندازه انگشت خود را بگیرید. زیرا اندازه دور انگشت بسته به دما در نوسان است: هر چه دما سردتر باشد اندازه انگشت کوچکتر و اگر بیش از حد احساس گرما می کنید، انگشت ورم کرده و سایزش بزرگتر می شود.

اگر سایز انگشتر خود را نمی دانید. ما یک نمودار اندازه حلقه قابل چاپ ایجاد کرده ایم. تا به شما کمک کند اندازه حلقه خود را به راحتی در خانه اندازه گیری کنید.

روش‌ تعیین سایز انگشتر طلا بدون داشتن ابزار

نکاتی برای اندازه گیری سایز انگشتر طلا

تعیین سایز انگشتر با استفاده از انگشتری دیگر

یک انگشتر که برای انگشت شما کاملا اندازه است را انتخاب کنید. سایز انگشتان دست هر فرد متفاوت است، دقت کنید که باید  انگشتری رو انتخاب کنید که مطابق با سایز انگشتی باشد که قصد خرید انگشتر برای آن را دارید.

توجه داشته باشید انگشترهایی که دارای پایه حلقه عریض تر هستند، از انگشترهایی با همان سایز که دارای پایه حلقه ظریف هستند تنگ ترند. در نتیجه در میان انگشترهای خود انگشتری را انتخاب کنید که تقریبا هم شکل انگشتری باشد که قصد خریدش را دارید.

انگشتر را مطابق عکس روی خط کش قرار دهید. قطر داخلی انگشتر را بر حسب میلی متر بخوانید. سپس از نمودار اندازه گیری-تبدیل ما برای پیدا کردن اندازه حلقه خود استفاده کنید.

تعیین سایز انگشتر با استفاده از انگشتر

تعیین سایز انگشتر با استفاده از اندازه گیری دور انگشت

شما می توانید با اندازه گیری سایز دور انگشت خود با استفاده از سانتی متر، یک نوار کاغذی یا پارچه ای و یا حتی نخ و مطابقت آن با جدول زیر سایز انگشتر خود را بدست آورید.

برای این کار مانند تصویر زیر:

  1. تکه ای نخ ببرید. طول آن حداقل 15 سانتیمتر باشد. اگر از نوار کاغذی یا پارچه ای استفاده می کنید نباید عرض آن از 1 سانتیمتر بیشتر باشد.
  2. تکه نخ را دور انگشت خود بپیچید. نخ کاملا دور انگشت را بگیرد. شل یا سفت نباشد. انگشتتان باید راحت باشد.
  3. نقطه اتصال نخ یا نوار را علامت بزنید و یا ببرید.
  4. سپس نخ را روی خط کش گذاشته و طول آن را اندازه بگیرید.
  5. با اندازه گیری طول قسمت مشخص شده به وسیله خط کش و مقایسه آن با جدول زیر میتوانید سایز انگشتر خود را به دست آوردید.

در نظر داشته باشید که نوار کاغذی یا پارچه ای را خیلی محکم نکنید تا به انگشتتان سفت بچسبد. همچنین این اندازه گیری را باید برای انگشتی انجام دهید که قصد خرید انگشتر برای آن را دارید.

تعیین سایز انگشتر با اندازه دور انگشت

استفاده از برگه تعیین سایز و یک انگشتر سایز دست

نمودارهای چاپی شامل شکل انگشتر و اندازه آن است. که می توانید با پرینت کردن آن و گذاشتن یک انگشتری که سایزش برای اتنگشتتان مناسب است، اندازه آن را بدست آورید.

در این روش همانطور که در عکس راهنمای زیر هم مشخص شده، دقت کنید که قسمت داخلی بدنه انگشتر  کاملا روی دایره بیافتد.

برگه تعیین سایز انگشتر طلا

شما همچنین می توانید برای اینکه سایز دقیق تری بدست آورید، از فایل PDF زیر استفاده کنید. توجد کنید که این برگه باید در سایز A4 چاپ شود.

ring-size.PDF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *