راهنمای خرید زیورآلات

کامل ترین راهنمای خرید النگو طلا

راهنمای خرید النگو

در میان تمام زیورآلات، النگو جایگاه ویژه ای در قلب هر زنی دارد. النگوهای طلا که هم برای زنان جوان و هم مسن استفاده می شوند، یک اکسسوری ماندگار به حساب می آیند. در کشوری که خرید طلا هم یک سرمایه گذاری و هم یک فرهنگ است، چگونه می توان از خرید بهترین النگوهای طلا مطمعن بود! در مقاله راهنمای خرید النگو طلا، نکاتی را که باید قبل از خرید یک جفت النگوی طلای گرانبها برای استفاده روزانه یا هدیه دادن به دخترتان یا خانم ها بدانید، فهرست کرده‌ایم.

نکاتی برای انتخاب و خرید النگو طلا

علاقه خانم ها به جواهرات طلا، به ویژه النگوهای طلا، همیشه وجود داشته و برای همیشه باقی خواهد ماند. زنان متاهل چندین دهه است که مچ های خود را با النگوهای زیبا زینت می‌دهند و تا به امروز متناسب با مد روز و استایل‌ خود پیش رفته اند. النگو نه تنها برای زنان به عنوان جواهرات محسوب می شود، بلکه دارای احساسات ظریف زنانه است. از دیرباز از بین تمام طرح‌های دیگر، النگوهای طلا بخشی از زیورآلات خانم های خانواده های ایرانی بوده است.

النگوهای طلا امروزه در سبک ها، طرح ها و انواع مختلفی در دسترس هستند و خانم ها دیگر مجبور نیستند النگوهای به شکل ساده و گرد بخرند. در بازار یک سری النگوهای شیک و پرکار به اسم النگوهای هندی وجود دارد. این نوع النگوهای سنتی هندی نمونه ای عالی از ترکیب هنر، فرهنگ و صنایع دستی هند هستند که در بین خانم های ایرانی هم طرفداران زیادی دارد. علاوه بر این ها، النگوهایی به شکل های چندضلعی هم در بازار وجود دارند که برای خانم هایی که مچ های استخوانی دارند خیلی شیک می شوند. شما با هر سبک و سلیقه ای که باشید مطمئنا النگوی متناسب با سلیقه شما هم وجود دارد.

نکاتی برای خرید النگوی طلا

سایز النگو شما چقدر است؟

مهمترین عامل در انتخاب یک النگو راحتی است. اندازه النگو که بصورت روزانه در دست شما خواهد بود، بیش از سایر فاکتورهایی که هنگام خرید النگو به آن ها توجه می کنید، اهمیت دارد. توصیه ما به شما این است که برای داشتن بهترین ظاهر و کمترین ناراحتی هنگام استفاده از النگو، در انتخاب سایز آن دقیق باشید. انتخاب اندازه مناسب باعث می شود تا النگو از دستان شما نلغزد. همچنین دست شما با النگویی که مناسب دستان شما است، زیبا دیده می شود.

شما به راحتی می توانید اندازه صحیح النگو برای دست خود را به یکی از دو روش زیر پیدا کنید.

روش اول برای تعیین سایز النگو

با استفاده از النگویی که از قبل دارید و سایزش مناسب است.

النگویی را که از قبل دارید، قطر داخلی آن را اندازه بگیرید و با نمودار اندازه گیری زیر مقایسه کنید. اندازه گیری قطر داخلی النگوی فعلی شما، روش دقیق تری برای تعیین اندازه النگوی شما خواهد بود.

اندازه گیری سایز النگو

اندازه النگو قطر
اینچ میلیمتر
2-2 2.12 54
2-4 2.25 57.2
2-6 2.37 60.3
2-8 2.5 63.5
2-10 2.62 66.7
2-12 2.75 69.9
2-14 2.87 73
3 3 76.3

روش دوم برای یافتن شماره النگو

این روش در تعیین اندازه النگو در صورت انجام دقیق مفید خواهد بود. شما به یک متر نواری انعطاف پذیر یا یک تکه نخ و یک خط کش نیاز دارید.

الف) با نزدیک کردن انگشت شست و انگشت صورتی خود، طوری دست خود را به هم فشار دهید که انگار می خواهید النگو به دست کنید. سپس سه انگشت باقیمانده را هم نزدیک کنید تا انگشتان دست خود را بهم متصل کنید.

ب) اندازه سانتی متر را بخوانید و یا اگر از نخ استفاده کرده اید، طول نخ را با خط کش خود اندازه بگیرید. و در ادامه برای تعیین سایز النگو از نمودار زیر استفاده کنید.

اندازه گیری دور مچ برای بدست آوردن سایز النگو

نام سایز اندازه النگو طول نوار یا نخ (سانتی متر)
صفر 2-0 15.96
یک 2-2 16.96
دو 2-4 17.95
سه 2-6 18.95
چهار 2-8 19.95
پنج 2-10 20.95
شش 2-12 21.94
هفت 2-14 22.94
هشت 3 23.94

نکاتی که باید قبل ازخرید النگو طلا یا دستبند النگویی طلا در نظر داشته باشید:

 • همیشه توصیه می شود النگوهایی بخرید که کمی بزرگتر (1/2 تا 3/4 اینچ) از اندازه مچ دست شما باشند. به این ترتیب پوشیدن آنها برای شما سخت نخواهد بود.
 • هنگامی که النگو را دست می کنید از یک کرم یا ماده لغزان استفاده کنید تا النگو را به راحتی دست کنید.
 • اگر به صورت آنلاین خرید می کنید و در مورد اندازه خود برای النگو سردرگم هستید، به سراغ النگوهای بازشو بروید. آنها قابل تنظیم هستند و به راحتی پوشیده می شوند.
 • اگر می‌خواهید یک النگو الماس برای پوشیدن بصورت روزانه بخرید، مطمئن شوید که الماس‌ها از کیفیت و درجه بالاتری برخوردار هستند. ترکیبی را انتخاب کنید که بادوام باشد و دارای طرح شلوغ و پیچیده نباشد.

دستبند النگویی یا تک پوش؟

دستبند النگویی یا تک پوش نوع دیگری از النگوها هستند، که پهنای بیشتری دارند و وزن بالاتری نسبت به النگو ها دارند. پیش از خرید النگو باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهيد النگو را همراه با چندین النگو ديگر در دست کنید يا به صورت تك پوش استفاده کنید.

همانطور که از اسم تک پوش هم پیداست بهتر است که ازین مدل بصورت تکی استفاده کنید. هنگام خرید تک پوش ها سایز مچ خود را در نظر بگیرید. سایز تک پوش نه باید انقدر کوچک باشد که باعث زخم شدن و خراشیدگی پوست شما شود و نه باید انقدر بزرگ باشد که از دست شما بیافتد.

انتخاب بین النگوها و تک پوش ها برای استفاده شخصی و نوع استفاده از آنها متفاوت است و بسته به سلیقه افراد دارد. اگر در انتخاب بین پوشیدن النگو یا تک پوش مشکل دارید، این بخش به عنوان راهنمای مختصر می تواند به شما کمک کند.

 • اگر شما فردی هستید که می خواهید جواهراتی بپوشید که کمتر به چشم می آیند، تک پوش ها همیشه بهترین گزینه هستند.
 • اگر جنبه ی سرمایه گذاری برای شما مهم باشد تک پوش ها به دلیل وزن بالای خود و اجرت کمتر گزینه بهتری نسبت به سایر النگوها هستند.
 • اگر مي خواهيد فقط از يك النگو استفاده كنيد و دستتان شلوغ نباشد، تك پوش بهترين گزينه است.
 • وقتي النگو را به صورت تكي مي اندازيد، النگو بايد ضخيم و بزرگ باشد تا بتواند به تنهايي زیبا باشد، بنابراين تک پوش هاي ضخيم و بزرگ مي توانند انتخاب مناسبي باشند.
 • اگر در مرحله سنی هستید که سایز دست شما تغییر می کند، النگو برای شما بهتر است. تک پوش ها را به دلیل پهنای زیادی که نسبت به النگوها دارند نمی توان تغییر سایز داد.

تک پوش طلا یا النگو

النگو را در دست راست یا چپ بیاندازیم؟

احتمالا این سوال برای شما هم پیش بیاید که تک پوش یا النگو را در کدام دست بیاندازید. شرایط تک پوش هم مانند النگو است و قانون خاصی ندارد. اگر شما از ساعت مچی استفاده می کنید , بهتره تک پوش و النگوی خود را در دست راست خود بیاندازید. اما اگر از ساعت مچی استفاده نمی کنید، اگر راست دست هستید در دست چپ و اگر چپ دست هستید در دست راست بیاندازید. این به این خاطر ست که به دلیل کار با دست هدف، النگو از آسیب دیدگی و لطمه خوردن در امان باشد.

النگو را در دست راست بپوشیم یا چپ

نکات مهم خرید النگو طلا برای کودکان

وقتی صحبت از النگو و دستبند بچه گانه می شود، کار ما تنها انتخاب مدل و طرح ظاهری النگو نیست. در این سبک فراتر از طرح های زیبا، فاکتورهای مختلف دیگری نیز هستند که باید حتما آنها  را در نظر بگیرید. این فاکتورها شامل اندازه، متریال، مناسبت، سبک و موارد دیگر است.

1. اندازه و تناسب مچ دست

تناسب راحت و اندازه مناسب مهمترین نکته در انتخاب یک دستبند عالی برای فرزندتان است. النگوهای نامناسب که تنگ یا خیلی گشاد هستند زودتر خراب می شوند یا می شکنند. بنابراین، مچ دست فرزندتان را اندازه بگیرید تا اندازه مناسب را پیدا کنید.

2. یک سبک النگو انتخاب کنید

مدل های مختلفی وجود دارد که شما می توانید بر حسب علاقه و هدف خود یک سبک انتخاب کنید. بعضی ها طرح ها و مدل های ساده و رینگی دوست دارند. برخی دیگر ترجیح می دهند مدل هایی که رویش چشم نظر یا منجوق کار شده بگیرند تا النگو از سادگی دربیاید.

3. یک فلز انتخاب کنید

طلا و نقره دو انتخاب ایده آل در مورد جواهرات کودکان هستند. بچه ها پوست حساسی دارند، به خصوص نوزادان تازه متولد شده، بنابراین بهتر است محتاط باشید و به فکر خرید فلزات خالصی باشید که واکنش آلرژیک ایجاد نمی کنند.

راهنمای خرید النگوی کودک

بهترین زمان خرید النگو طلا

قبل از خرید النگو طلا باید از قیمت روز طلا باخبر باشید. قیمت طلا همیشه در نوسان است و نمی شود بدون اطلاع و آگاهی اقدام به خرید کرد. سعی کنید خرید خود را نزدیک مناسبت های خاص نیاندازید مثلا در روزهایی مانند روز زن، روز دختر، روز مادر و اعیاد سعی کنید برای خریدن طلا اگر ضرورتی نیست، اقدام نکنید.

زیرا در این مناسبت ها طلافروشی ها شلوغ میشوند و شما ممکن است طلای مورد پسند خود را پیدا نکنید. همچنین در این وقت ها چون تقاضا برای خرید طلا بالا می رود، قیمت روز طلا ممکن است افزایش قیمت داشته باشد.همچنین یادتان نرود وقتی که برای خرید النگو رفتید، چانه بزنید تا حسابی تخفیف بگیرید.

زمان مناسب برای خرید النگوی طلا

مراقبت های لازم بعد از خرید النگو طلا

زیورآلات خود را چه هر روز پوشیده شوند و چه در مناسبت ها، به هر حال یک قطعه گرانبها هستند که نیاز به توجه و مراقبت دارند. برای حفظ زیبایی طلاجات خود در طول سالیان، پیشنهاد می کنیم این دستورالعمل ها و توصیه های مراقبتی را به دقت مطالعه کنید.

به طور کلی، توصیه می کنیم قبل از هر گونه فعالیتی که ممکن است به النگو آسیب برساند،آن را از دست خود دربیاورید.

 • قبل از شنا و فعالیت های شدید. آب نمک و کلر می تواند به جواهرات شما آسیب برساند.
 • قبل از استفاده از ضد آفتاب و اسپری. لوسیون ها و اسپری ها روی جواهرات شما لایه ای ایجاد می کنند و آن را کدر و کدر می کنند.
 • در نور مستقیم خورشید. نور خورشید می تواند روی برخی از مواد، تاثیر گذاشته و باعث تغییر رنگ آن شود.
 • قبل از باغبانی. خاک و سنگ های کوچک ساینده هستند. اگر فورا تمیز نشوند، جواهرات شما ممکن است برای همیشه آسیب ببینند.
 • مراقب ضربه ها باشید، که باعث ایجاد خط و خش با عمق های مختلف می شود.
 • هنگامی که آن را نمی پوشید، آن را در جعبه اصلی یا در کیسه های جداگانه نگهداری کنید تا از جواهرات خود در برابر رطوبت و گرمای شدید محافظت کنید.
 • النگوهای خود را در یک جعبه جواهرات با آستر پارچه ای یا در جعبه ای مخصوص نگهداری کنید تا از خراشیدگی النگوها روی یکدیگر جلوگیری کنید.
 • برای خارج کردن انواع النگو از دست از روش‌های رایج و مطمعن استفاده کنید. هنگام خارج کردن النگو از دست، وارد کردن فشار زیاد به النگو سبب کج شدن و یا شکستن آن می‌شود.

ارگانیزر النگو

در حالی که نقره و طلا در طول زمان به طور طبیعی اکسید می شوند، روش های مختلفی برای بازگرداندن جواهرات شما به درخشندگی اولیه وجود دارد.

 • اگر جواهرات شما کدر یا کمی اکسید شده است، آن را با آب گرم شفاف تمیز کنید و به آرامی با یک پارچه نرم مالش دهید.
 • اگر زیورآلات شما خیلی کدر شده است، می توانید از یک پاک کننده مخصوص زیورآلات استفاده کنید.
 • اگر فکر می کنید تمیز کردن عمیق تری لازم است، از طلافروشی می تواند کمک بگیرید. آنها النگوی شما را مثل روز اول نو می کنند.

نحوه مراقبت از النگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *