راهنمای خرید زیورآلات

هر آنچه که باید در رابطه با انتخاب و خرید حلقه ازدواج بدانید!

انتخاب و خرید حلقه ازدواج

انتخاب حلقه ازدواج و خرید آن یکی از مهمترین دغدغه های قبل از عروسی برای زوج های جوان است. حلقه ازدواج از مهمترین زیورآلات عروس و داماد است که به نشانه تعهد و وفاداری هنگام پیمان عقد به همدیگر هدیه می‌دهند. حلقه نامزدی که از دیرباز نماد ازدواج است تا آخر عمر در انگشت شما خواهد بود. به همین دلیل انتخاب درست به شما کمک می کند تا بهترین حلقه نامزدی را داشته باشید.

برای انتخاب و خرید حلقه ازدواج مناسب، نکاتی هست که بهتر است قبل از خرید، آن ها را بررسی کنید:

  • شما بیشتر اهل طلای سفید هستید یا طلای زرد؟
  • ترکیب فلزات استفاده شده برایتان مهم است یا نه؟
  • الماس، جواهر و یا تراش خاصی را برای حلقه در نظر دارید؟
  • استایل شما مد روز و مدرن است یا سنتی؟
  • مدل های ساده را ترجیح می دهید یا پیچیده؟
  • چقدر بودجه می توانید برای خرید حلقه فراهم کنید؟

انگشتری که انتخاب می کنید، نشان‌دهنده شخصیت و سلیقه شما است. پس اگر به دنبال یک حلقه نامزدی شیک و منحصر بفرد هستید، پس از خواندن این مطلب و آشنایی با روش های انتخاب و خرید حلقه ازدواج، شما می توانید حلقه ای متناسب با سلیقه و بودجه خود انتخاب کنید.

بهترین حلقه ازدواج

روش های انتخاب حلقه عروسی مناسب

حالا که نوبت انتخاب رسیده و دارید ویترین مغازه را با چشم های خود زیر و رو می کنید تا حلقه ی رویایی خود را در بین آن همه مدل و تنوع ویترین پیدا کنید. آخرسر چند مدل را با وسواس زیاد از بین آن همه انتخاب می کنید. وقتی این مدل های شیک و زیبا را در انگشت خود امتحان می کنید به دلتان نمی شیند و یا به دستتان نمی آید. و اینجاست که سردرگم می شوید.

اگر قصد خرید حلقه دارید بهتر است قبل از رفتن به بازار نکاتی که در زیر آمده را یکبار بررسی و فکر کنید. سپس با آگاهی می توانید متناسب با معیارهای اصلی خود اقدام به انتخاب و خرید حلقه ازدواج کنید.

انتخاب حلقه عروسی

آغاز تحقیق و جستجو برای خرید حلقه

به موقع، تحقیقات و پرسوجوهای خود را شروع کنید تا بتوانید سر فرصت با خیال راحت و آرامش خاطر به خرید خود اقدام کنید. عروس و دامادهایی که خریدهای عجله ای می کنند. ممکن است آن چیزی که مورد پسند و علاقه شان هست را پیدا نکنند. و بعدا  از خرید خود ناراضی باشند.

برای انتخاب و خرید حلقه ازدواج زمان کافی در نظر بگیرید مخصوصا اگر جزو افراد مشکل پسند هستید. معمولا 2 ماه قبل از تاریخ برگزاری مراسم عروسی‌تان برای خرید کافی است. ولی باز بسته به پسند شما دارد. ممکن است دنبال یک حلقه اختصاصی و منحصر به فرد باشید. در اینصورت باید حلقه های خود را سفارشی بگیرید. برای این مورد خیلی زمان در نظر بگیرید. نزدیک اعیاد یا در فصل هایی که بازار مراسمات داغ است، جواهرسازها سفارشات زیادی دارند و سرشان شلوغ می شود. و اگر دیر اقدام کنید، ممکن است برای قبول سفارش شما وقت نداشته باشند.

جستجو برای خرید حلقه

تعیین بودجه حلقه ازدواج

اگر از ابتدا اندازه بودجه‌ای که برای حلقه ازدواج می خواهید صرف کنید را مشخص کنید، بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید. وقتی برای خود بودجه را مشخص کردید، هنگام خرید هیچگاه اجازه ندهید از حد مشخصی بالاتر برود. مشخص کنید که حدودا برای حلقه خود تا چه حد می توانید هزینه کنید.

فاکتورهای زیادی در قیمت حلقه تاثیرگذارند که باید در نظر بگیرید. قیمت کارهای فروشگاه های بزرگ و معروف که بیشتر کارهای برند می فروشند، نسبت به زرگرهای کوچک خیلی بالا است. برند باعث بالا رفتن قیمت حلقه ها می شود. پس اگر هزینه برایتان مهم است سراغ فروشگاه های بزرگ و برند فروش نرید.

تزیینات اضافی نیز باعث افزایش قیمت حلقه می شوند، سنگ هایی که بکار میرود، فلزات دیگری ک ترکیب می شوند جزو عامل مهم تاثیرگذار در قیمت حلقه ها هستند. بعضی افراد می گویند چون حلقه تا آخر عمرمان همواره در دستمان است، باید هزینه زیادی برایش بپردازیم. بعضی ها می گویند چون حلقه ازدواج را یکبار می خریم، هزینه زیاد کنیم هم جا دارد.

لزومی ندارد برای خرید حلقه ازدواج هزینه های آنچنانی کنید. می‌توانید گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری را انتخاب کنید. خیلی ها فکر می کنند حلقه ازدواج هرچه گران‌تر باشد بهتر است. در صورتی که حلقه ازدواج گران قیمت برای استفاده روزمره مناسب نیست و فقط بدرد مهمانی می خورد. ولی حلقه ازدواج نشان از ازدواج و تعهد شماست و بهتر آن است که در همه حال در دست شما باشد. بنابراین سعی کنید حلقه ای مقاوم و باصرفه انتخاب کنید.

بودجه مورد نیاز برای حلقه ازدواج

جنس انواع حلقه ازدواج

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که هنگام انتخاب و خرید حلقه ازدواج باید در نظر بگیریم، جنس حلقه است. در نهایت از بین آن همه تنوع شما یک انتخاب خواهید داشت.

از رایج ترین جنس هایی که اکثر عروس دامادها ترجیح می دهند به عنوان حلقه ازدواج خرید کنند، انتخاب انگشتر طلا است. شما می توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود جنس حلقه خود را انتخاب کنید. این انتخاب می تواند پلاتین، طلا، نقره و یا هر فلزی متناسب با سلیقه شما باشد. حتما ضروری نیست که حلقه شما و همسرتان از یک جنس و سبک و استایل باشد. اگر شما و همسرتان از دو جنس متفاوت خوشتان آمد. می توانید دو حلقه با جنس متفاوت خرید کنید. هیچ اجبار و قانونی نیست که حتما حلقه ها ست باشند.

امروزه جوانان اکثرا خواهان حلقه هایی از نوع طلای سفید هستند. بخاطر دوام و ویژگی هایی همچون زیبایی طلای سفید در ترکیب با سنگ ها و تراش ها، اکثرا طلای سفید را ترجیح می دهند. اگر می خواهید در مورد انواع جنس زیورآلات بیشتر بدانید مقاله طلای سفید، می تواند جوابگوی سوالات شما در زمینه انواع جنس حلقه باشد.

جنس انواع حلقه ازدواج

دوام و کیفیت حلقه ازدواج

حلقه ازدواج چون همیشه در دست شماست. و همیشه در حال استفاده از آن هستید، در معرض استهلاک و ساییدگی است. با بودجه که برای خرید حلقه در نظر گرفته اید، بهترین حلقه ازدواج را برای خود انتخاب کنید. خرید حلقه باکیفیت بعدا به نفع شما خواهد بود زیرا اگر حلقه ای که می خرید کیفیت پایینی داشته باشد به مرور هنگام استفاده روزانه چه آقا یا خانوم، دچار کهنگی می شود.

نگران تامین بودجه اضافی هنگام خرید نباشید، هستند فروشندگانی که حلقه ازدواج را به صورت قسطی هم برای عروس ها و دامادها می دهند. این را بدانید، چیزی را که می خرید همسرتان قرار است هر روز تا آخر عمرش در دست داشته باشد. پس سعی کنید برای خودتان بهترین حلقه ازدواج را انتخاب کنید. حلقه هر روزه با لباس‌ها و وسایل مختلف در تماس خواهد بود، به وسایل باشگاه بدن‌سازی برخورد می‌کند. هنگام آشپزی و نظافت با مواد گوناگون ممکن است تماس داشته باشد و در معرض مواد شوینده و آرایشی قرار بگیرد. خرید یک حلقه باکیفیت و خوب در اول راه از همه لحاظ به نفع شماست.

جنس انواع حلقه ازدواج

انتخاب حلقه ای متناسب با سبک زندگی هر فرد

وقت خرید که می شود گاهی برخی فراموش می کنند که خرید حلقه ازدواج با انگشتر فرق زیادی دارد. ما به دنبال یک انگشتر برای مهمانی های آنچنانی یا مراسم خاص نیستیم. ما فقط یک حلقه ی ساده که نشان دهنده ی تعهد ما باشد، می خواهیم.

در خرید انگشتر نامزدی به یاد داشته باشید که شما هر روز و در همه جا قرار است این انگشتر را در دست داشته باشید.چه خانم باشید یا آقا شما هر روز با دست های خود کلی کار می کنید. اگر حلقه نگین دار دوست دارید، هنگام خرید دقت کنید که نگین ها محکم قاب گیری شده باشند. نگین هایی که شل هستند و یا با چسب روی انگشتر زده شده اند در بین کارهای روزمره زودتر می افتند و برای جایگزین کردن این نگین ها از نو هزینه ی زیادی را باید متقبل شوید.

برخی افراد بنا به اقتضای شلغی خود به  دنبال حلقه های رینگی صاف می روند. آن ها می توانند بجای رینگ از حلقه های ساده ای که با طرح های ریز کار شده اند انتخاب کنند. حلقه ای از جنس پلاتین برای این افراد گزینه ی مناسبی است. بخاطر دوام فوق العاده ای که دارد و درضمن از طلا ماندگارتر است.

حلقه ای متناسب با سبک زندگی هر فرد

نگهداری از حلقه ازدواج

گزینه دیگری که خیلی اهمیت دارد نگهداری از حلقه ازدوج است. حال که شما در انتخاب حلقه ازدواج وسواس زیادی به خرج داده اید تا بهترین انگشتر حلقه را برای خود بخرید. اگر در مراقبت و نگهداری از آن کوتاهی کنید به زودی انگشتر شما کهنه شده و برایتان جذابیت روز اول را نخواهد داشت. شما باید از حلقه خود به دقت مراقبت کنید تا مثل وقتی که تازه از بازار گرفته بودید زرق و برق داشته باشد.

زمانی که حلقه شما کثیف شد می توانید با استفاده از یک برس نرم و شامپو بچه آن را به آرامی بشویید. از سایر شوینده ها برای تمیزی حلقه خود استفاده نکنید. زیرا حلقه در تماس با شوینده ها به مرور جلای خود را از دست داده و کدر می‌شود. استفاده مکرر از صابون نیز باعث از بین رفتن درخشندگی حلقه می شود. وقتی می خواهید کرم دست استفاده کنید حلقه خود را دربیاورید و بعد از خشک شدن کرم دوباره دست کنید. وقتی که استخر می روید حلقه خود را همراه خود به داخل نبرید. کلری که برای آب استفاده می شود باعث مات شدن حلقه شما می شود.

بهترین کار این است که هر چند مدت یکبار حلقه ی خود را برای آبکاری ببرید. آبکاری، حلقه ازدواج شما را مثل روز اول می کند.

نگهداری از حلقه ازدواج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *